Сајам образовања EDUFair организован је 12. марта 2023. год. у хотелу „Metropol“ у Београду. EDUFair је један од највећих европских саветодавних пројеката који представља најновије трендове у образовању у иностранству који се односи на професионалну перспективу и имплементацију. Пружа бесплатне савете за више од 30.000 младих људи годишње, а пеко 8.000 њих успешно пронађе и пријави се на изабрани универзитет у иностранству.

Пројекат обједињује више од 250 партнерских образовних институција у свету и окупља више од 100 стручњака који пружају бесплатне индивидуалне савета и подршку у оријентацији и информисању о могућем изговру образовних институција у иностранству. Ученици и наставници наше школе имали су прилику да се на овогодишњем Сајму образовања EDUFair упознају са бројним могућностима образовања и усавшавања које нуде најпознатије еврспске и светске институције. Током сајма пружене су им информације о могућностима образовања у области учења и усавршавања страних језика, уписима на основне и постдипломске програме на универзитетима широм света.