Тим  за културну  делатност  Техничке школе

Школска 2015/16

„ЛЕКСИКОН  ЕКС-YU-Митологије“- Tрећи део

У петак, 25.12.2015. године, велики број ученика и наставника школе. У организацији Тима за културну делатност, а по оргиналној идеји професорке Александре Јовановић, уз несебичну помоћ ученика Јоване Михајловић, Уроша Ђедовића и Ивана Бјелића, пред нашим су очима дефиловале сликеи звуци типични за некад нам заједничку државу- СФРЈ. Реликти поп културе, уметности, те исечци из телевизијских, спортских и филмских емисија као и делови филмова  југословенске кинематографије, младу публику су заинтересовали и зачудили, док су старијима (ЕКС-Југословенима) натерали и понеку сузу на образе.

Одлични спикери Лидија Петровић, Мина Стевановић и Јелена Лечић су дискрецијом и мимиком искусних водитеља додатно употпунили читаву представу.

Проф. Слободан Петровић

******************************

Школска 2014/15

Oве године је  реализовано  неколико музичко-сценских  представа, које су изазвале интересовање и наишле на одобравање, не само ученика и наставника  школе, већ и гостију из других  школа и локалне заједнице. По општем  мишљењу, неки од  перформанса Тима  превазилазе оквире школе и завређују пажњу  шире  јавности...

-7.новембра 2014. , по идеји проф. Александре  Јовановић, ученици  су, уз музичку асистенцију проф. Слободана  Петровића, реализовали  ''КАЛЕИДОСКОП'',  шарени мини-спектакл сачињену од  певања, имитирања, рецитовања и свирке.

-28. новембра 2014. изведен је други  део  перформанса '' ЛЕКСИКОН  ЕКС-ЈУ  МИТОЛОГИЈЕ''.  Представљене  су  лексичке  јединице  од  слова Ф до  слова М, уз адекватну  музичку  пратњу  и поп-рок  песме  из  бивше  нам, заједничке, државе.

-28. јануара 2015. Тим је учествовао  у  осмишљавању  и  реализацији  прославе СВЕТОГ  САВЕ.

-27.марта 2015. организована  је  пројекција култног  филма Питера  Вира ­­''ДРУШТВО  МРТВИХ  ПЕСНИКА'', пре које је проф. Слободан Петровић кратко говорио о редитељу, глумцима и концепту филма, као и о консеквенцама које је  филм изазвао  у контексту односа  традиционалне  и  модерне  школе.

-27.маја 2015. Тим је, вокално-инструментално, учествовао  у  прослави  Дана школе.

-29. Маја 2015.,по идеји Снежане Чикарић,проф. веронауке, одржана је духовна трибина ''САВРЕМЕНА  ИСКУШЕЊА  МЛАДИХ''.  Гост је био дипл.теолог Борислав  Петрић.

Ко-руководилац  Тима

Слободан  Петровић